İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Tokat Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

MEHMET AKİF ERSOY ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDE DEPREM EĞİTİMİ 13 Kasım 2018
foto
Tokat İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzce; Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencilerine “Afete Hazır Okul Eğitimi” verildi. Eğitim Sırasında kurumsal tanıtım yapılarak Afet ve Acil Durumlarda alınacak önlemler ve yapılması gerekenler konusunda bilgi verildi. Teorik eğitim sonrası okulda Deprem Tahliye Tatbikatı ve arama kurtarma aracı tanıtımı gerçekleştirildi.
[Devamı]
ALİ ŞEVKİ EREK ÇPA LİSESİNDE AFETE HAZIR OKUL EĞİTİMİ 13 Kasım 2018
foto
Tokat İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzce; İlimiz Turhal İlçesine bağlı Ali Şevki Erek Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerine “Afete Hazır Okul Eğitimi” verildi. Eğitim Sırasında Kurumumuz personeli tarafından kurumsal tanıtım yapılarak Afet ve Acil Durumlarda alınacak önlemler ve yapılması gerekenler konusunda bilgi verildi. Teorik eğitim sonrası okulda Deprem Tahliye Tatbikatı gerçekleştirilmesinin ardından arama kurtarma aracı ve malzemelerinin tanıtımı yapıldı.
[Devamı]
UNUTMADIK!, 12 Kasım 1999 Düzce Depremi... 13 Kasım 2018
foto
17 Ağustos Marmara Depreminin üzerinden 87 gün geçtikten sonra, henüz depremin yaraları sarılmaya çalışılırken, dünya tarihinde görülmemiş bir şekilde ikinci bir deprem meydana geldi: 12 Kasım 1999...Bu kez depremin merkez üssü Düzce'ydi...Saatler 18.57'yi gösterdiğinde, Düzce kuvvetli bir darbe ile sarsıldı ve yıkıldı. Bu kez 17 Ağustos depreminden daha büyük şiddetle sarsılan Düzce 30 saniye içinde adeta yerle bir oldu. Merkez üssü Düzce olan deprem, Kaynaşlı'yı da yerle bir ederken, Bolu'nun da bir bölümünde can ve mal kayıplarına neden oldu. 12 Kasım depreminde Düzce, Akçakoca, Cumayeri, Çilimli, Gölyaka, Gümüşova, Kaynaşlı ve Yığılca'da toplam 710 kişi hayatını kaybederken 2.678 kişi de yaralandı. Kurumumuz olarak geçmişimizde yaşadığımız bu acı olayları bir daha yaşamamak ve çocuklar...
[Devamı]
RAHMETLE ANIYORUZ ! 11 Kasım 2018
foto
Vefatının 80. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyoruz.Ruhları şad olsun”
[Devamı]
İlçe Eğitimlerimiz Devam Ediyor. 09 Kasım 2018
foto
İlçe Kaymakamlık, Belediye ve Resmi Kurum ve Kuruluşlarda çalışan personele verilen Afet Bilinci Eğitimleri devam ediyor. Afete Hazır Türkiye Projesi çerçevesinde AFAD Müdürlüğümüz koordinasyonunda İlimiz Turhal ve Zile İlçelerinde Afet Bilinci, Karla Mücadele ve Hasar Tespit konularında eğitim gerçekleştirildi.
[Devamı]
Niksar ve Başçiftlik İlçelerinde Afad'tan “Afet'e Hazırlık Eğitimi 08 Kasım 2018
foto
Tokat İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri tarafından Niksar ve Başçiftlik ilçelerinde “İl Afet Müdahale Planı çerçevesinde Resmi Kurum ve Kuruluşlarında görev yapan personele Temel Afet Bilinci Farkındalık Eğitimi verildi.Tokat İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personellerinden İl Müdürü Süleyman Yiğit, Şube Müdürü Yunus Günesen, Eğitim Uzmanı Abdullah Sarıçiçek ve İnşaat Mühendisi Emrah Baş tarafından verilen eğitim kapsamında resmi kurum personellerine afet ve acil durumlarda işbirliği ve koordinasyon konuları ile ilgili bilgi alışverişi yapıldı. Eğitimlerde ayrıca afet nedir, türleri, ilk 72 saat afet öncesi ve sonrası ile ilgili doğru davranış şekilleri hakkında bilgilendirmeler yapıldı.
[Devamı]
AFAD - TAKE VE TODEX Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı 19 Ekim 2018
foto
AFAD - TAKE ve TODEX arasında hazırlanan işbirliği protokolü Tokat Valisi Sayın Dr. Ömer TORAMAN tarafından onaylandı. Tokat AFAD, TAKE (Tokat Arama Kurtarma Derneği) ve TODEX (Tokat Doğa ve Extrem Sporları Kulübü) arasında yapılan işbirliği protokü ile toplumdaki gönüllü STK 'lar risk yönetimi sürecine dâhil edilecek; her türlü afet ve acil durumlar ile düşman saldırılarına karşı yerel düzeyde hızlı koordine olabilen, bilinçli ve dirençli bir toplumun oluşmasına imkan sağlayacaktır.
[Devamı]
KBRN Hizmet Grubu Eğitimi 10 Ekim 2018
foto
İlimiz Tokat Afet Müdahale Planı Yerel Düzey KBRN Hizmet Grubu personeline KBRN Eğitimİ verildi. Tokat Afet Müdahale Planı çerçevesinde çeşitli Resmi Kurum ve Kuruluşlarında görev yapan KBRN Hizmet Grubu sorumlularına Tokat AFAD Eğitim Salonunda teorik ve uygulamalı olarak KBRN Farkındalık Eğitimi, Şüpheli Posta ve KBRN Malzemeleri kullanımı ile ilgili eğitim verildi. Eğitim Kurumumuz personeli Eğitim Uzmanı Abdullah Sarıçiçek , Arama Kurtarma Teknisyenleri Yunis Utanç ve Mehmet Tanrıverdi tarafından verildi. Katılımcılara eğitim başlangıcında ve sonunda söz konusu eğitim ile ilgili test uygulanarak KBRN bilgi düzeyleri tespit edildi.
[Devamı]
İl Emniyet Müdürlüğü' nde Afet Bilinci Eğitimi 28 Eylül 2018
foto
İl Emniyet Müdürlüğü personeline Afet Bilinci Eğitimi verildi. Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Uzunburun Tamer Ertürk Eğitim Salonunda Tokat İli ve İlçelerinde görev yapan Emniyet Müdürlüğü mensuplarına Kurumumuz personeli tarafından Afet Bilinci Farkındalık Eğitimi verildi.
[Devamı]
Tokat'ta Pikap Devrildi: 1 Ölü, 1 Yaralı 27 Eylül 2018
foto
Tokat’ta pikabın devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi de yaralandı.Tokat merkeze bağlı Sırçalı köyü yolu Göltepe radyolink istasyonu mevkinde sabah saatlerinde yoldan geçen köy muhtarı yan yatan pikapta bir kişinin olduğunu fark ederek kurtarma ekiplerine haber verdi. Olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri araç içerisinde sıkışan sürücünün hayatını kaybettiğini tespit etti. Gelen ihbarla olay bölgesine sevk edilen Tokat AFAD ekipleri araç içerisinde sıkışarak hayatını kaybeden Mehmet Şenocak'ın cansız bedenini araçtan çıkarttı. Kazayı yaralı olarak atlatan ve yardım istemek için araçtan ayrıldığı öğrenilen Mehmet Coşkun ise Tokat Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Coşkun'un hayatı tehlikesi bulunmadığı öğrenildi....
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1213141516