İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
TOKAT
Tokat Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Kaybolan Evrim' i Arama Çalışmaları Sürüyor 12 Temmuz 2018
foto
Tokat'ın Turhal ilçesinde kaybolan 3 yaşındaki Evrim Atış'ın bulunması için çalışmalar devam ediyor. Yenisu köyünün yaylasında babaannesi Sati Atış'ın dün hayvanları suya götürürken evde bıraktığı ancak döndüğünde kaybolduğu belirlenen Evrim Atış'ın bulunması için başlatılan arama çalışmaları sürüyor.
[Devamı]
PERSONELİMİZE ALKOL BAĞIMLILIĞI İLE İLGİLİ SEMİNER VERİLDİ. 29 Haziran 2018
foto
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında yapılan İş Birliği Protokolü çerçevesinde ülkemizde başlatılan "Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimleri" kapsamında Kurumumuz personeline Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü personeli Pisikolog Kısmet KARAARSLAN tarafından sunum yapıldı.
[Devamı]
TOKAT' TA ÖĞRETMENLERE TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ VERİLDİ. 29 Haziran 2018
foto
Tokat Merkez okullarda görev yapan 170 öğretmenimize Kurumumuz personeli tarafından Temel Afet Bilinci Eğitimi verildi. Personelimiz Eğitim Uzmanı tarafından "Temel Afet Bilinci Eğitimi" programı kapsamında AFAD'ın çalışmaları, temel afet bilgi ve kavramlar başlığı altında, afet türleri, ilk 72 saat, afet öncesi ve sonrasındaki davranış kalıpları ve tahliye konularında bilgiler verildi.
[Devamı]
Sivil Savunma Dairesi Başkanı Sn. Sadi ERGİN Kurumumuzu Ziyaret Etti. 21 Haziran 2018
foto
Afet ve Acil Durum Başkanlığı Sivil Savunma Dairesi Başkanı Sayın Sadi ERGİN Kurumumuzu ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sayın Turan UZUN' dan bilgi aldılar.
[Devamı]
"Alo 140 Terör İhbar Hattı" için iki yeni kamu spotu 04 Mayıs 2018
foto
İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı kamu spotlarında vatandaşların şüphe ve endişe duydukları bir olayla karşılaştıklarında, görmezden gelmemeleri ve ALO 140 Terör İhbar Hattı'nı aramaları gerektiği vurgulandı. Görüntülerde senaryo gereği inşaat işi ile uğraşan bir vatandaş, gömdükleri silahları toprak altından çıkaran iki teröristi, diğer videoda ise evde oturan bir vatandaş patlayıcı yüklü sırt çantasını arabanın altına atan bir teröristi görerek terör ihbar hattını arıyor.
[Devamı]
TOKAT' TA OTOMOBİL KELKİT ÇAY' INA YUVARLANDI. 25 Nisan 2018
foto
Tokat'ın Reşadiye ilçesinde otomobilin Kelkit Çayı'na yuvarlanması sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi kayboldu, bir kişi de yaralandı.Dokuzdolanbaç Köprüsü yakınlarında Niksar'dan Reşadiye'ye giden Ayhan Cebe'nin kullandığı 60 RG 322 plakalı otomobil, yaklaşık 20 metre yükseklikten Kelkit Çayı'na yuvarlandı.Suya gömülen aracın üzerine çıkan Mustafa Cebe'nin (60) bağırarak yardım istediğini gören vatandaşlar, itfaiye ve Tokat AFAD'a haber verdi. AFAD Arama Kurtarma Ekibimizin yaptığı çalışma sonucu kurtarılan yaralı Mustafa Cebe, Reşadiye Devlet Hastanesine kaldırıldı.Mustafa Cebe'nin araçta 3 kişi olduklarını söylemesi üzerine Kelkit Çayı'nda yapılan çalışma sonucu kaza yerinin yaklaşık 1 kilometre uzağında Nazile Cebe'nin cansız bedenine ulaşıldı.Ekiplerimiz, kayıp olan Ayhan Cebe'nin bulunması i...
[Devamı]
KARŞIDAN KARŞIYA İSTASYON KURMA EĞİTİMİ 25 Nisan 2018
foto
İlimiz Gümenek Mevki mesire alanında AFAD Arama Kurtarma Ekibimiz tarafından "Karşıdan Karşıya İstasyon Kurma Eğitim ve Tatbikatı" gerçekleştirildi. Başlangıç noktasından istasyon üzerinde yatay düzlemde gönderilen arama kurtarma personeli inmesi gereken noktada durdurularak 90 derece açıyla bulunduğu noktadan aşağıya indirildi. 90 derece açıyla tekrar yukarı çekilen personel yatay bir şekilde başlangıç noktasına çekildi.
[Devamı]
ÖĞRETMENEVİ PERSONELİNE AFETE HAZIR İŞYERİ EĞİTİMİ VERİLDİ. 25 Nisan 2018
foto
İlimiz Öğretmenevi personeline Kurumumuz personeli tarafından Afete Hazır İşyeri Eğitimi veridi.
[Devamı]
ARTOVA MESLEK YÜKSEK OKULUNDA AFAD-UMKE ORTAK AFET EĞİTİMİ 25 Nisan 2018
foto
İlimiz Artova İlçesi Meslek Yüksek Okulunda AFAD-UMKE ortak işbirliği ile Afet ve Acil Durumlara ilişkin eğitim ve tatbikat düzenlendi.
[Devamı]
BAĞLARBAŞI KÖYÜ AFET KONUTLARI ÇEVRE VE ALTYAPI DÜZENLEME İŞİNDE SONA GELİNDİ. 19 Nisan 2018
foto
İlimiz Pazar İlçesi Bağlarbaşı Köyünde Heyelan Afeti nedeniyle zarara uğrayan hak sahibi vatandaşlarımıza yapılmakta olan afet evlerinin altyapı ve çevre düzenleme işinde sona gelindi. Projenin tamamlanması ile ilgili olarak İl Müdrlüğümüz personellerinden İnşaat Mühendisi Emrah BAŞ, konutların 2018 yılı yaz döneminde hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1011121314