İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
TOKAT
Tokat Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Kızıl Köy Atayavalar Ortaokulunda Okul Afet Bilinci Eğitimi 19 Ekim 2017
foto
İlimiz Kızıl Köy Atayavalar İlkokul ve Ortaokulun da Okul Afet Bilinci Eğitimi gerçekleştirildi. Kurumumuz personeli tarafından okulda verilen teorik eğitim sonrası Deprem Tahliye Tatbikatı icra edildi.
[Devamı]
Okul Afet Bilinci Eğitimlerimiz Devam Ediyor. 19 Ekim 2017
foto
Okul Afet Bilinci Eğitimleri kapsamında İlimiz Küçükbağlar Köyü Ortaokulunda Okul Afet Bilinci Eğitimi ve deprem sonrası okul tahliyesi gerçekleştirildi.
[Devamı]
Tokat Merkez Avlunlar Kasabası Gökçe Köyü Kayıp Olayı.. 16 Ekim 2017
foto
Tokat Merkeze bağlı Avlunlar Beldesi Gökçeyol köyünde kaybolan şahıs, Müdürlüğümüz personelleri tarafından yapılan arama çalışmaları neticesinde bulunarak adli makamlara teslim edilmiştir.
[Devamı]
KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi 11 Ekim 2017
foto
Kurum Binamız Yerleşkesinde "KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi" gerçekleştirilmiştir. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından 09-10-11 Ekim 2017 Tarihlerinde T.C Tokat Valiliği’ne bağlı Kamu Kurum ve Kuruluşların İlgili Birim Personellerine yönelik olarak Tokat AFAD Eğitim Salonu'nda düzenlenen "KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi" tamamlanmıştır. Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nünde destek verdiği eğitime Samsun Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü personeli Mustafa EKER Eğitmen personel olarak katılmıştır.
[Devamı]
Müdürlüğümüze Ziyaret... 06 Ekim 2017
foto
Devlet Hava Meydanları İşletme Genel Müdürlüğü Afet Yönetimi Şube Müdürü, Aliattin KARALOMLU ve beraberindeki heyet İl Müdürlüğümüzü ziyaret etmişlerdir. Bu nazik ziyaretlerinden dolayı Müdürlüğümüz adına teşekkür ederiz.
[Devamı]
GOP Üniversite Hastanesinde Afet Bilinci Eğitimi ve Yangın Tatbikatı 04 Ekim 2017
foto
İlimiz Gazi Osman Paşa Üniversite Hastanesinde Afet Bilinci Eğitimi, Yangın ve Tahliye Tatbikatı icra edildi. Kurumumuz Eğitim Uzmanı Abdullah Sarıçiçek tarafından hastane idareci ve çalışanlarına Birey ve Aileler İçin Afet Bilinci Farkındalık Eğitimi verildi. Teorik eğitim sonrası senaryoya göre hastanede çıkan yangına öncelikli olarak Hastane Acil Durum Ekipleri Yangın Söndürücü Cihazlar kullanarak yangına müdahale etti. Bu sırada yatan hastalar tahliye edilmeye başlandı. Daha sonra olay yerine ulaşan itfaiye ekiplerince çıkan yangın kontrol altına alındı.
[Devamı]
Niksar İlçemizde AFAD - UMKE Ortak Eğitim ve Tatbikatı Yapıldı. 29 Eylül 2017
foto
28 Eylül 2017 tarihinde Niksar İlçemizde AFAD- UMKE ortak işbirliği ile Afet ve Acil Durumlar ile ilgili konularda eğitim ve tatbikat düzenlendi. Eğitim sırasında teorik eğitim sonrası amfibik araç kullanımı ve hasta taşınması, arama kurtarma araç, gereç ve malzeme kullanılması ile dere üstü hasta geçişi için istasyon kurulması eğitimleri icra edildi.
[Devamı]
Tokat İl Emniyet Müdürlüğünde Afet Bilinci Eğitimi 29 Eylül 2017
foto
27 Eylül 2017 tarihinde Tokat İl Emniyet Müdürlüğü personeline Kurumumuz Eğitim Uzmanı Abdullah Sarıçiçek ve Enformasyon Memuru Dursun Alp tarafından Temel Afet Bilinci Eğitimi verildi.
[Devamı]
“KBRN Gerçeği; Korkmadan Korunmak” ana temalı “Uluslararası KBRN Kongresi”ne Türkiye evsahipliği yapıyor 25 Eylül 2017
foto
“KBRN Gerçeği; Korkmadan Korunmak” ana temalı “Uluslararası KBRN Kongresi”ne Türkiye evsahipliği yapıyor AFAD öncülüğünde, yurtiçi ve yurtdışından ilgili kamu ve özel sektör temsilcilerinin bir araya getirilmesini ve KBRN alanında bilgi paylaşımı için bir platform oluşturulmasını amaçlayan "I. Uluslararası KBRN Kongresi 2017", 5-7 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek.
[Devamı]
48.Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığında Temel Afet Bilinci Eğitimi 21 Eylül 2017
foto
48'inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığına 1997-3 dönem olarak katılan Piyade Er ve Erbaş'ına Kurumumuz Eğitim Uzmanı Abdullah SARIÇİÇEK, Arama Kurtarma Teknisyenleri Yunis UTANÇ, Bekir YAZICI ve Yusuf AKYÜZ tarafından Temel Afet Bilinci Eğitimi verildi. Eğitim alanında teorik eğitim sonrası koğuşlar binasında Deprem Tahliye Tatbikatı'nın gerçekleştirilmesinin ardından eğitim sonlandırıldı.
[Devamı]
Sayfalar: 123456789