İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Tokat Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Kayıp Olarak Aranan Yaşlı Kadının Cansız Bedeni Bulundu. 20 Eylül 2018
foto
İlimiz Reşadiye ilçesinde kayıp olarak aranan Zeynep Kaygısız’ın cansız bedeni Kelkit çayında bulundu.Kayalık Mahallesi’nde ikamet eden Zeynep Kaygısız’ın (65) akşam saatlerinde evine dönmemesi nedeniyle hayatından endişe eden yakınları kendi imkanlarıyla arama yaptı. Polise yapılan ihbar doğrultusunda çalışma başlatılırken, sabah saatlerinde AFAD ekipleri bölgede çalışmalara katıldı. Kaygısız’ın cesedine Reşadiye köprüsünün yakınlarında ağaç dallarına takılı olarak bulundu.Kaygısız’ın cenazesi olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından otopsi yapılmak üzere Reşadiye Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
[Devamı]
Tokat İl Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğüne Süleyman YİĞİT Vekaleten Görevlendirildi. 14 Eylül 2018
foto
Tokat AFAD İl Müdürümüz Sayın Turan UZUN Beyin vefatı ile boşalan İl Müdürlüğü makamına İl Müdürlüğümüz AADYM Şube Müdürü Vekili Sayın Süleyman YİĞİT vekaleten görevlendirilmiştir.
[Devamı]
Niksar İlçesi Çamiçi Yaylasında AFAD - UMKE Ortak Eğitim ve Tatbikatı Yapıldı. 14 Eylül 2018
foto
13 Eylül 2018 tarihinde Niksar İlçesi Çamiçi Yaylasında AFAD- UMKE ortak işbirliği ile Afet ve Acil Durumlar ile ilgili konularda eğitim ve tatbikat düzenlendi. Eğitim sırasında teorik eğitim sonrası arama kurtarma araç, gereç ve malzeme tanıtımı ve kullanılması ile dere üstü hasta geçişi için istasyon kurulması eğitimleri icra edildi.
[Devamı]
ACI KAYBIMIZ, TURAN BEY'İ KAYBETTİK... 21 Ağustos 2018
foto
Tokat İl Afet ve Acil Durum Müdürümüz Sayın Turan UZUN bir süredir geçirmiş olduğu rahatsızlıktan ötürü hayatını kaybederek Hakkın rahmetine kavuşmuştur.Merhumun cenazesi 22.08.2019 Çarşamba günü Behzat Camiinde öğlen namazını müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası Şeyhi Şirvani mezarlığında ebedi yolculuğuna uğurlanacaktır. Ailesinin, sevenlerinin ve Tokat AFAD Ailesinin başı sağolsun.
[Devamı]
KAYIP MUHTAR 3,5 AY SONRA YENİDEN ARANIYOR 15 Ağustos 2018
foto
25.04.2018 tarihinde İlimiz Reşadiye İlçesi Çakmak Köyü Yenişen Sapağı mevkiinde yaptığı trafik kazası sonucunda Kelkit Çayına uçan, yapılan arama-kurtarma çalışmalarında bulunamayan ve halen suda kayıp olan Cimitekke Kasabası Çamlık Mahallesi Muhtarı Ayhan CEBE' yi arama çalışmalarına yeniden başlandı. Çalışmalarda, Ankara'da kaybolduktan 8 gün sonra cesedi bulunan Eylül Yağlıkara'yı bulan Samsun AFAD Müdürlüğü bünyesindeki arama köpeği "Abrek" de kullanılıyor.
[Devamı]
AFAD'dan UMKE'ye arama kurtarma eğitimi 27 Temmuz 2018
foto
Tokat AFAD Müdürlüğü tarafından Tokat İl Sağlık Müdürlüğü'nün talebi doğrultusunda Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE)'ye arama kurtarma eğitimi verildi. TOKAT Gümenek mevkiinde verilen arama kurtarma eğitiminde; Doğada arama kurtarma içerikli eğitimlerde UMKE ekibine iple iniş ve tırmanış yöntemleri, yüksekten iple kazazede tahliyesi, makara ve palanga sistemleri oluşturma, eğimli ve dik açılı arazide sedye ile kazazede tahliyesi yöntemleri ve havai hat uygulamaları gösterildi.
[Devamı]
Kaybolan 3 Yaşındaki Evrim Gölde Arandı 23 Temmuz 2018
foto
Tokat'ın Turhal ilçesinde kaybolan 3 yaşındaki Evrim Atış'ın bulunmasına yönelik çalışmalar kapsamında bölgedeki Yazıtepe Baraj Gölü'nde Tokat AFAD Sualtı Arama Kurtarma ekibi tarafından detaylı arama yapıldı. Yenisu köyünün yaylasında babaannesi Sati Atış'ın 10 Temmuz'da hayvanları suya götürürken evde bıraktığı, döndüğünde ise kaybolduğu belirlenen küçük Evrim'in bulunması için AFAD ve jandarma ekipleri arama çalışmalarını sürdürüyor.
[Devamı]
Kaybolan Evrim' i Arama Çalışmaları Sürüyor 12 Temmuz 2018
foto
Tokat'ın Turhal ilçesinde kaybolan 3 yaşındaki Evrim Atış'ın bulunması için çalışmalar devam ediyor. Yenisu köyünün yaylasında babaannesi Sati Atış'ın dün hayvanları suya götürürken evde bıraktığı ancak döndüğünde kaybolduğu belirlenen Evrim Atış'ın bulunması için başlatılan arama çalışmaları sürüyor.
[Devamı]
PERSONELİMİZE ALKOL BAĞIMLILIĞI İLE İLGİLİ SEMİNER VERİLDİ. 29 Haziran 2018
foto
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında yapılan İş Birliği Protokolü çerçevesinde ülkemizde başlatılan "Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimleri" kapsamında Kurumumuz personeline Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü personeli Pisikolog Kısmet KARAARSLAN tarafından sunum yapıldı.
[Devamı]
TOKAT' TA ÖĞRETMENLERE TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ VERİLDİ. 29 Haziran 2018
foto
Tokat Merkez okullarda görev yapan 170 öğretmenimize Kurumumuz personeli tarafından Temel Afet Bilinci Eğitimi verildi. Personelimiz Eğitim Uzmanı tarafından "Temel Afet Bilinci Eğitimi" programı kapsamında AFAD'ın çalışmaları, temel afet bilgi ve kavramlar başlığı altında, afet türleri, ilk 72 saat, afet öncesi ve sonrasındaki davranış kalıpları ve tahliye konularında bilgiler verildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1112131415