İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
TOKAT
Tokat Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

"Alo 140 Terör İhbar Hattı" için iki yeni kamu spotu 04 Mayıs 2018
foto
İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı kamu spotlarında vatandaşların şüphe ve endişe duydukları bir olayla karşılaştıklarında, görmezden gelmemeleri ve ALO 140 Terör İhbar Hattı'nı aramaları gerektiği vurgulandı. Görüntülerde senaryo gereği inşaat işi ile uğraşan bir vatandaş, gömdükleri silahları toprak altından çıkaran iki teröristi, diğer videoda ise evde oturan bir vatandaş patlayıcı yüklü sırt çantasını arabanın altına atan bir teröristi görerek terör ihbar hattını arıyor.
[Devamı]
TOKAT' TA OTOMOBİL KELKİT ÇAY' INA YUVARLANDI. 25 Nisan 2018
foto
Tokat'ın Reşadiye ilçesinde otomobilin Kelkit Çayı'na yuvarlanması sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi kayboldu, bir kişi de yaralandı.Dokuzdolanbaç Köprüsü yakınlarında Niksar'dan Reşadiye'ye giden Ayhan Cebe'nin kullandığı 60 RG 322 plakalı otomobil, yaklaşık 20 metre yükseklikten Kelkit Çayı'na yuvarlandı.Suya gömülen aracın üzerine çıkan Mustafa Cebe'nin (60) bağırarak yardım istediğini gören vatandaşlar, itfaiye ve Tokat AFAD'a haber verdi. AFAD Arama Kurtarma Ekibimizin yaptığı çalışma sonucu kurtarılan yaralı Mustafa Cebe, Reşadiye Devlet Hastanesine kaldırıldı.Mustafa Cebe'nin araçta 3 kişi olduklarını söylemesi üzerine Kelkit Çayı'nda yapılan çalışma sonucu kaza yerinin yaklaşık 1 kilometre uzağında Nazile Cebe'nin cansız bedenine ulaşıldı.Ekiplerimiz, kayıp olan Ayhan Cebe'nin bulunması i...
[Devamı]
KARŞIDAN KARŞIYA İSTASYON KURMA EĞİTİMİ 25 Nisan 2018
foto
İlimiz Gümenek Mevki mesire alanında AFAD Arama Kurtarma Ekibimiz tarafından "Karşıdan Karşıya İstasyon Kurma Eğitim ve Tatbikatı" gerçekleştirildi. Başlangıç noktasından istasyon üzerinde yatay düzlemde gönderilen arama kurtarma personeli inmesi gereken noktada durdurularak 90 derece açıyla bulunduğu noktadan aşağıya indirildi. 90 derece açıyla tekrar yukarı çekilen personel yatay bir şekilde başlangıç noktasına çekildi.
[Devamı]
ÖĞRETMENEVİ PERSONELİNE AFETE HAZIR İŞYERİ EĞİTİMİ VERİLDİ. 25 Nisan 2018
foto
İlimiz Öğretmenevi personeline Kurumumuz personeli tarafından Afete Hazır İşyeri Eğitimi veridi.
[Devamı]
ARTOVA MESLEK YÜKSEK OKULUNDA AFAD-UMKE ORTAK AFET EĞİTİMİ 25 Nisan 2018
foto
İlimiz Artova İlçesi Meslek Yüksek Okulunda AFAD-UMKE ortak işbirliği ile Afet ve Acil Durumlara ilişkin eğitim ve tatbikat düzenlendi.
[Devamı]
BAĞLARBAŞI KÖYÜ AFET KONUTLARI ÇEVRE VE ALTYAPI DÜZENLEME İŞİNDE SONA GELİNDİ. 19 Nisan 2018
foto
İlimiz Pazar İlçesi Bağlarbaşı Köyünde Heyelan Afeti nedeniyle zarara uğrayan hak sahibi vatandaşlarımıza yapılmakta olan afet evlerinin altyapı ve çevre düzenleme işinde sona gelindi. Projenin tamamlanması ile ilgili olarak İl Müdrlüğümüz personellerinden İnşaat Mühendisi Emrah BAŞ, konutların 2018 yılı yaz döneminde hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi.
[Devamı]
MEDİKAL PARK HASTANESİ ONKOLOJİ UZMANI TARAFINDAN KURUMUMUZ ÇALIŞANLARINA KANSER İLE İLGİLİ KONFERANS VERİLDİ 05 Nisan 2018
foto
1 – 7 Nisan Kanser Haftası nedeniyle; Kurumumuz çalışanlarına Medical Park Hastanesi İç Hastalıkları ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Sayın Doç. Dr. Veli BERK tarafından Kanser Tanısı, Çeşitleri ve Tedavi Süreçleri ile ilgili konferans verilmiştir.
[Devamı]
TED TOKAT KOLEJİNDE AFETE HAZIR OKUL EĞİTİMİ 23 Mart 2018
foto
Tokat İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzce; TED Tokat Koleji öğretmen ve öğrencilerine “Afete Hazır Okul Eğitimi” verildi. Eğitim Sırasında kurumsal tanıtım yapılarak Afet ve Acil Durumlarda alınacak önlemler ve yapılması gerekenler konusunda bilgi verildi. Teorik eğitim sonrası okulda Deprem Tahliye Tatbikatı gerçekleştirildi. 21 Mart 2018
[Devamı]
YEŞİLIRMEK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ YAPILDI. 23 Mart 2018
foto
Tokat İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzce; Yeşilırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerine “Afete Hazır Okul Eğitimi” verildi. Eğitim Sırasında kurumsal tanıtım yapılarak Afet ve Acil Durumlarda alınacak önlemler ve yapılması gerekenler konusunda bilgi verildi. Teorik eğitim sonrası okulda Deprem Tahliye Tatbikatı ve Yangın Söndürme Tatbikatı gerçekleştirildi. 20 Mart 2018
[Devamı]
DEHA GENÇLİK SPOR VE İZCİLİK KULÜBÜ DERNEĞİ ÜYELERİNE TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ VERİLDİ. 19 Mart 2018
foto
İlimizde faaliyet gösteren Deha Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği ve Tokat Çevre ve Kültür Derneği Üyeleri ve AFAD Gönüllülerine Kurumumuz Uzman personeli tarafından Temel Afet Bilinci Eğitimi verildi. Teorik ve pratik olarak planlanan eğitim iki gün sürdü.Eğitimin teorik kısmı Tokat AFAD Eğitim Salonunda, pratik ve uygulamalı kısmı ise Gümenek Mevki' inde gerçekleştirildi. Uygulamalı kısımda Basit Arama Kurtarma Teknikleri, Arama Kurtarma Malzemeleri kullanımı, Yanma ve Yangın Söndürme Teknikleri konulu faaliyetler icra edildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1011121314