İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
TOKAT
Tokat Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Kışla Eğitimlerimiz Devam Ediyor. 23 Mart 2017
foto
Kışla eğitimlerimiz devam ediyor.48'inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığına 19971B dönem olarak katılan 1320 kişilik Piyade Er ve Erbaş'ına Kurumumuz Eğitim Uzmanı Abdullah SARIÇİÇEK, Arama Kurtarma Teknisyenleri Ali ÖZLÜ ve Kazım YILDIZ tarafından Temel Afet Bilinci Eğitimi verildi. Eğitim alanında teorik eğitim sonrası koğuşlar binasında Deprem Tahliye Tatbikatı'nın gerçekleştirilmesinin ardından eğitim sonlandırıldı.
[Devamı]
Deprem ve Yangın Tatbikatı Yapıldı. 23 Mart 2017
foto
Afete Hazır Okul Eğitimleri kapsamında İlimiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Kurumumuz personeli tarafından Deprem Sonrası Bina Tahliye Tatbikatı ve Yangın Söndürme Tatbikatı yapıldı. Tatbikat öncesi AFAD Eğitim Uzmanı Abdullah SARIÇİÇEK tarafından öğretmenlerimize ön bilgilendirme yapıldı.Sınıflarında öğrencilerine deprem ve yangın anında yapılması gerekenler hakkında bilgi veren öğretmenler, deprem anında nasıl davranılması gerektiği konusunda AFAD ekip personelimiz ile birlikte uygulamalı eğitim verildi. Deprem uyarısı yapıldıktan sonra öğrencilerimiz okulu sistemli bir şekilde hızlıca terk etti. Okul bahçesinde toplanan öğrenciler, yangın tüpünün kullanılmasını izledi.
[Devamı]
Afet ve Acil Durum Çantanızı Hazırladınız mı? 17 Mart 2017
foto
16 Mart 2017 tarihinde Ulaş Ortaokulu' nda öğretmen, öğrenci ve personeline Kurumumuz personelleri tarafından Afete Hazır Okul Eğitimi verildi.
[Devamı]
Nerede Okul Orada AFAD 17 Mart 2017
foto
Okul Eğitimleri kapsamında 14 Mart 2017 tarihinde Tokat TED Koleji öğretmen, öğrenci ve personeline Kurumumuz personelleri tarafından Afete Hazır Okul Eğitimi verildi.
[Devamı]
Tüm Kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutlarız. 08 Mart 2017
foto
Dünya Kadınlar Günü mesajları özel günde alınan hediyelere anlam katılması amacıyla hediye alan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilirken 8 Mart'ın tarihçesi ABD'deki üzücü olayı ortaya çıkardı. New York'ta çalışma koşullarının iyileştirilmesini isteyen kadınların yaptıkları grevden sonra karşılaştıkları müdahale tüm dünyada tepki görürken 100'ü aşkın kadının çıkan yangında hayatını kaybetmesi 8 Mart'ın dünyadaki kadınlara ithaf edilmesini sağladı. İlk yıllarda Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak anılan bu özel gün Birleşmiş Milletler'in 1977 yılında 8 Mart'ı tanımasının ardından tüm dünyada kutlanmaya başlandı.
[Devamı]
Minik Kalblere Afete Hazır Okul Eğitimi 08 Mart 2017
foto
1-7 Mart Deprem Haftası Etkinlikleri çerçevesinde İlimiz Madas Köyü Kabatepe İlkokulu'nda öğretmen, öğrenci ve personele Kurumumuz personeli tarafından "Afete Hazır Okul Eğitimi" verildi.
[Devamı]
1-7 Mart Deprem Haftası Etkinlikleri 08 Mart 2017
foto
1-7 Mart Deprem Haftası Etkinlikleri çerçevesinde İlimiz Avlunlar Beldesi Şehit Jandarma Hubeyb Turan Ortaokulu'nda öğretmen, öğrenci ve personele Kurumumuz personeli tarafından "Afete Hazır Okul Eğitimi" verildi.
[Devamı]
GERÇEĞİNİ ARATMAYAN TATBİKAT. 03 Mart 2017
foto
İlimizde, Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında Kurumumuz tarafından çeşitli eğitim ve tatbikat faaliyetleri planlandı. 02.03.2017 günü ise iki aşamalı olarak planlanan senaryoya göre, ilk aşamada Tokat AFAD Personeline toplanma emrinin verilmesiydi. Saat 19.56 itibari ile Vali Yardımcımız Sayın Mehmet GÖDEKMERDAN' ın talimatı doğrultusunda AFAD SMS Sistemi kullanılarak tüm personele toplanma emri verildi. Tüm personelimizin yaklaşık 35 dakikada Kurum Binasında hazır olduğu tespit edildi.
[Devamı]
Sivil Savunma Günü Etkinlikleri 28 Şubat 2017
foto
Sivil Savunma Günü Etkinlikleri çerçevesinde Tokat AFAD Arama Kurtarma Ekipleri, İtfaiye ve Sağlık Müdürlüğü UMKE ve 112 Acil Müdahale ekiplerinin katılımı ile Karşıyaka Mahallesi okullar bölgesi yerleşkesinde üç okulun Öğretmen, Öğrenci ve personelinin katılımı ile deprem tatbikatı düzenlendi. Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası dolayısıyla, Karşıyaka Mahallesi okullar bölgesinde AFAD ekiplerinin yanı sıra, İtfaiye ekipleri, Sağlık görevlileri ve Kızılay'ın katıldığı tatbikatta öğrenciler yer aldı. Tatbikat öncesi, işbirliği yapan Kurum uzman personeli tarafından öğrencilere seminer verildi. Senaryo gereği meydana gelen deprem sonrasında öğrencilerin okuldan tahliyesi sağlandı. Okulda mahsur kalan bazı öğrenciler ise itfaiyenin yangın merdiveni ile 3 kattan kurtarıldı. Yaralılara 112 Aci...
[Devamı]
Afete Hazır Okul Eğitimlerimiz Tüm Hızıyla Devam Ediyor 27 Şubat 2017
foto
Eğitimlerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda İlimiz Kervansaray Köyü Kervansaray Ortaokulunda öğretmen, öğrenci ve personeline Kurumumuz personeli tarafından Afete Hazır Okul Eğitimi verildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456