İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Tokat Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

İl Müdürü V.

Süleyman YİĞİT Image 1

1974 yılında Tokat’ da doğdu. İlk, Orta ve lise öğrenimini Tokat’ da tamamladı.  2013 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden  mezun oldu. 2001-2009 arası Samsun Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü sonrasında Tokat İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde 2012 yılına kadar Arama Kurtarma Teknisyenliği yaptı. 2012 yılında Tokat Afet ve Acil Durum Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı ile Şeflik kadrosuna atandı. Temmuz 2013 itibariyle AADYM Şube Müdürü Vekilliğine atanarak 2018 yılına kadar bu görevi sürdürdü. Bu süreler içerisinde Samsun, Sinop, Amasya, Tokat, Kastamonu, Ordu, Giresun, Trabzon,  Erzurum, Van ve Hakkâri illerinde meydana gelen Afet ve Acil Durum olaylarında yöneticilik, arama kurtarma ve dalgıçlık gibi görevlerde bulundu.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu üç yıldız dalıcı brövesine sahip olup, açık su, göl, gölet, akarsu ve barajlarda kaybolan kişilerin ve taşıtların aranmasında, çıkartılmasına yönelik kurtarma operasyonlarında dalıcı olarak görev yaptı.

Görev süresi içerisinde 2001 yılında Sivil Savunma Temel Eğitim Kursu, 2003 ve 2008 yılları arasında 1-2-3 Yıldız Balık Adam Eğitimleri, 2012 yılında İple Erişim Kursu, 2012 yılında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Eğitimi, 2016 yılında İHA (İnsansız Hava Aracı) Kullanımı Eğitimi, 2016 yılında AADYM Merkezleri Eğitim Programı, 2017 yılında Bütünleşik İkaz-Alarm Sistemi Eğitimi ve 2017 yılında AADYM Şube Müdürleri Eğitimine katılarak başarı ile tamamladı.

Farklı zamanlarda gerçekleşen bölgesel, yerel masa başı ve saha tatbikatlarının planlamasında ve yönetiminde görev yaptı.

Temmuz 2018 itibariyle Tokat İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzde İl Müdürü Vekili olarak görev yapmakta olup, evli ve bir çocuk babasıdır.